İNTAŞ Taahhüt Yapı Sanayi Ticaret A.Ş. 1994 yılında kurulmuş bir şirket olup, 2000 yılında unvan değişikliği neticesinde İNTAŞ A.Ş. ismini almıştır. İNTAŞ A.Ş., 23 yılı aşkın tecrübesi ile ana faaliyet konusu olan İnşaat & Taahhüt sektöründe; Anahtar Teslimi Projeler, Hangarlar, Altyapı İşleri (güvenlik tünelleri, asfalt kaplama, karayolu tamir, bakım ve yapım), Konut Projeleri, Havalimanı Projeleri, Endüstriyel Tesisler ve Eğitim Bina Projeleri gerçekleştirmektedir. Şirket aynı zamanda mal temini ve hizmet tedariki faaliyetlerinde de bulunmaktadır.

İNTAŞ A.Ş., planlı ve istikrarlı büyüme politikalarıyla İnşaat & Taahhüt sektörünün yanı sıra, pazarın gelişen ihtiyaçlarını ve müşterilerinin beklentilerini karşılamak için geniş bir faaliyet yelpazesi ile hem altyapı alanında, hem de üstyapı alanında hizmet vermeye devam etmektedir. Faaliyet gösterdiği her alanda dünya standartlarında hizmet sunan Şirket, kalite ve güvenilirliğini sahip olduğu uluslararası kalite belgeleri ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Standardı ve ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi Standardı ile belgelemiştir.

Yönetim kabiliyeti, çalışanlara verdiği değer, güçlü kurum kültürü, sosyal sorumluluk anlayışı, etik değerlere bağlılığı, çevre, iş sağlığı ve iş güvenliği ile kamusal düzenlemelere üst düzeyde riayet etme konularına verdiği önem ve sergilediği örnek davranışlar, Şirketin sürdürülebilir büyüme stratejisindeki değişmez ilkeleridir.